Спа деновите се потреба, а не луксуз.

Многу сме среќни што ве услужуваме со нашиот стручен  кадар.

100% услуга и релаксација

Со нашето 18-годишно искуство, не правиме компромиси за нашиот квалитет.

За нас

Не ја пропуштајте целата палета на масажи и за модерни и за безвременски третмани

Откријте ја нашата палета на масажи кои ќе ви помогнат да се подмладите и да се освежите. Излечете го вашето тело, ум и душа со масажа.

0

Салон за масажа

0

Години искуство

Нашето искуство

Имаме повеќе од 18 години искуство во оваа индустрија. По нашите салони во Истанбул, Анталија, Манавгат, Сиде и Колн, решивме да отвориме салон во Скопје и на овој начин имаме за цел да се прошириме кон светот.

2016

Келн

2021

Скопје

2004

Истанбул

2010

Анталија

2014

Сиде

2015

Манавгат

Масажата е многу важна за релаксација

Нашите видови масажа

Дали сакате да дознаете за нашите типови масажи? Можете да видите какви активности правиме на страницата што ја подготвивме за вас.

Турска Бања

Една од најважните придобивки од бањата е тоа што обезбедува излачување на материи кои не можат да се отстранат од телото. Кога ќе влезете во бањата, порите на вашата кожа се отвораат и кожата се чисти. Турската бања не само што придонесува за разубавување на кожата, туку и гарантира дека кожата е навлажнета и омекната на здрав начин.

woman, hands, massage-567021.jpg

Придобивките од масажата

Го регулира имунолошкиот систем и циркулацијата на крвта, ги релаксира мускулите, го ублажува стресот и заморот и го помага во режимот на спиење.

Редовна масажа

Главата, вратот, грбот, половината, ишијасот, ревматските, болките по спортот се ублажуваат, стресот ви се елиминира, кожата и мускулите се одржуваат во живот, ризикот од срцев удар е минимизиран и станувате фит и мирна личност.

wellness, massage, relax-285587.jpg

Кој треба да добие масажа?

Машините за масажа никогаш не се замена за мануелната масажа, а бидејќи структурата на секое тело е различна, тие не можат да го пресметаат полето на применетата сила и може да предизвикаат повреди. Наш совет до сите е барем еднаш месечно да прават вистинска масажа, без разлика колку добро се чувствуваат и да се уверат од ефикасноста на масажата колку е здрава и убава.

 • Зошто турска бања?

  Неговата најопшта и популарна придобивка се релаксирачките ефекти што ги дава на умот и телото. Амамот овозможува ослободување од стрес и болка, благодарение на освежувачкиот ефект на топлата пареа и на телото и на умот.

 • Придобивки за кожата

  ПРИДОБИВКИТЕ ОД БАЊАТА МОЖАТ ДА СЕ ПОДЕЛАТ НА ПСИХИЧКИ И ФИЗИЧКИ.СЕМЕЈНАТА БАЊА Е ЕДЕН ОД НАЈ ДОБРИТЕ ПРИМЕРИ КОГА СТАНУВА ЗБОР ЗАПСИХОФИЗИЧКАТА ПОЛЕЗНОСТ НА БАЊАТА.СЕМЕЈНАТА БАЊА Е ИЗВОНРЕДЕН НАЧИН СО КОЈ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОДОБРИТЕ ФАШИОТ ФИЗИЧКИ ИЗГЛЕД И КОНДИЦИЈА.БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТОПЛИНАТА НА БАЊАТА, ВАШИТЕ ПОРИ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ,  И ЧИСТАТА ПАРЕА ЛЕСНО ЌЕ НАВЛЕЗЕ ВО ПОРИТЕ НА ВАШАТА КОЖА.ОВА Е КЛУЧОТ СО КОЈ СЕКОГАШ ЌЕ ИМАТЕ ПРЕКРАСНО ЧИСТА И МЛАДЕШКА КОЖА.СЕМЕЈНАТА БАЊА ВЕ РЕЛАКСИРА, РАЗУБАВУВА И ПОДМЛАДУВА

 • Позитивни ефекти врз крвниот притисок

  Истражувањата покажуваат дека во телото на некои луѓе во бањата се ослободуваат хормони кои го менуваат чукањето на срцето. Еден од овие хормони, наречен алдостерон, го регулира вашиот крвен притисок. Кога алдостеронот се ослободува додека седите во бања, тој може да помогне во намалувањето на високиот крвен притисок.

 • Придобивки од стресот

  Да се ​​биде во амам може значително да го намали производството на кортизол во вашето тело. Кортизолот е хормон кој го регулира нивото на стрес што го чувствувате. Кога нивото на кортизол опаѓа, се чувствувате порелаксирано. Поминувањето неколку минути во опуштена состојба не само што ќе го подобри вашето здравје, туку и ќе ви помогне да го заздравите вашиот ум.